O nás

Situácia s túlavými psami na východnom Slovenskuje veľmi zlá, podobná Rumunsku. Nachádzajú sa tu problematické  rómske osady, kde sa psy nekontrolovane množia, na dedinách sú psy chované v zlých podmienkach, na reťaziach, bez vody, bez jedla, prístrešku.

Primitívni obyvatelia zvieratá  vyhadzujú na ulicu, šteňatá topia a vyhadzujú do poľa, kde nemajú šancu prežiť. Toto sa  tu reálne deje v 21. storočí!!! 

NAŠIM CIEĽOM JE PRIAMA ZÁCHRANA TÝCHTO ZVIERAT.

Občianske združenie Pomoc psíkom na východnom Slovensku sme založili vo februári 2015 vo Veľkých Kapušanoch. Naše občianske združenie je regionálnym centrom Slobody zvierat. Našu činnosť vykonávame  dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, popri práci a rodine, bez nároku na odmenu.

V roku 2015 sme vo Veľkých Kapušanoch postavili  vlastnú karanténnu stanicu  pre psy s kapacitou cca 70 psíkov. Karanténna stanica je zariadenie, kde sa umiestňujú psy s neznámym zdravotným stavom – odobraté priamo z ulice. Prijímame často podvýživené, týrané, zranené a choré psy. Akútnym prípadom ihneď zabezpečujeme veterinárne ošetrenia, liečby a potrebné operácie.  Psy sú počas karanténnej doby pod prísnym veterinárnym dozorom. Všetky psy sú ošetrené proti vnútorným a vonkajším parazitom. Po uplynutí karanténnej doby zabezpečujeme vakcinácie, kastrácie a každý psík je označený mikročipom. Po veterinárnych ošetreniach sú psy ponúkané na adopciu.  Od nás odchádzajú na adopciu iba zdravé psy. V našej karanténnej stanici sa nechcené psy neutrácajú.

Pri adopciách psíkov aktívne spolupracujeme s organizáciami: Sloboda zvierat, TierschutzvereinLemuriae.V, GlückfürTiere, a TierhilfeHandicap, ktorým sa týmto chceme srdečne poďakovať za nájdenie množstva láskavých domovov pre našich psíkov a ich podporu.

Naše združenie nie je financované mestom , štátom ani EÚ. Činnosť združenia financujeme prevažne z dobrovoľných príspevkov ľudí  a adopčných poplatkov.

    Informácie